22 TURNIEJ TENISOWY PolenCup 2018

antoni.

Dzień 8 września nie zapowiadał się ciekawie.W piątkowy wieczór, tuż przed 22 turniejem PolenCup, chmury i deszcz utrudniały nam przygotowanie kortów tenisowych dla zawodników. Lało jak z cebra. Niebiosa były przeciw PolenCup. Poranek 9. września, chmury zniknęły. Zawodnicy po śniadaniu zabrali się za „uzdatnianie” pola walki. Trzeba było wyrównać kort po deszczu specjalnymi kratownicami. Wygląda to dość zabawnie, gdy przyszli mistrzowie tenisa ciągną za sobą ważące kilkadziesiąt kilogramów wygładzarki kortu. Po tych zabiegach kosmetycznych do dzieła przystąpił pomysłodawca i współtwórca turnieju Janusz Greschak.

Tonem łagodnym, aczkolwiek nie znoszącym sprzeciwu oznajmił, kto z kim gra i dlaczego tak jest. Zawodnicy przyjęli werdykt z zadowoleniem, bo jak mniemam nie każdy chciał grać z każdym.
Pierwszy gwizdek i pierwsza piłka rozgrywająca! Teraz już nikt nie panował nad emocjami. Kibice oklaskiwali każdą udaną zagrywkę, a zawodnicy pilnie obserwowali serwisy potencjalnych rywali, którzy stanowili przeszkodę w drodze do tytułu mistrza PolenCup 2018. Wraz z upływem czasu temperatura na korcie rosła, a zawodnicy dali się ponieść emocjom. Mistrzostwo w dorocznym turnieju PolenCup, to nie lada gratka!
Organizator zawodówDARMSTADT.PLzadbał o to, aby w czasie kiedy piłki tenisowe przelatywały nad kortami, nikt z gości nie biorących udziału w wyczerpującym tańcu gladiatorów uzależnionych od tenisa ziemnego, nie nudził się. Dla dzieci był dmuchany zamek i mnóstwo zabaw prowadzonych przez naszą wspaniałą opiekunkę Mirę. Uff, jaką ulgę mieli wówczas rodzice ! Smakołyki rodem z polskiej kuchni były niczym miód lejący się na skołataną duszę wszystkich mamuś i tatusiów, którzy przez tę jedną chwilkę mogli odpocząć od swoich słodziutkich skarbów.
Piknik rodzinny i PolenCup 2018 rozpędził się jak tylko mógł. Kiedy zawodnicy łapali oddech po morderczych rozgrywkach Brusiek zrobił taką muzykę, że nogi same ciągnęły do tańca na zaimprowizowanym „ parkiecie”. Oczywiście tańcom nie było końca, ale w przerwie dokonano niezwykle ważnej operacji, tzn: wręczenia nagród w różnych kategoriach.
Zaczynamy od dzieci i młodzieży. W tej kategorii
pierwsze miejsce zdobył Jan Seligemann. Brawo !
Kobiety :
Irena Bienau. Oklaski !
Mężczyźni:
Thimo Pieciak. Super !
Debel mieszany wygrała para
Irena Bienau i Zbigniew Adamczyk. Owacje na stojaco !

Honorowym gościem wręczającym nagrody był Paweł Końjo Konnak, prześmiewca, artysta i człowiek, którego chlebem powszednim jest żart.
Muszę zaznaczyć, że w tym roku po raz pierwszy zwycięzcom Turnieju PolenCup zostały specjalnie na tę okazję wręczane statuetki.
Co dużo mówić, impreza była udana. Zapraszamy wszystkich za rok!


Team Darmstadt.pl
Iwona Stelter
Antoni Stelter
Krzysztof Lis